Presentation

o firmie

DOŚWIADCZENIE W PRZEMYŚLE TARTACZNYM

Spółka BRENTA, założona ponad sto lat temu, szybko odniosła sukces na rynku dostawców pilarek do kłód z drewna twardego i egzotycznego w Europie i Afryce.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, utworzona w latach 60 spółka LBL, wyspecjalizowana w produkcji pilarek do kłód z drewna żywicznego, kupiła przedsiębiorstwo BRENTA, a pod koniec lat 80 zakłady CD.

W roku 1993, w wyniku fuzji trzech marek powstaje LBL BRENTA CD. Od chwili utworzenia pomyślnie się rozwija dzięki stosowaniu odpowiednich metod zarządzania i dokonywaniu właściwych wyborów. Podobnie jak czynią to inni dzisiejsi producenci maszyn, koncentruje swoją działalność przede wszystkim na projektowaniu (8 inżynierów w Biurze Projektowym) oraz na elektromechanicznym montażu realizowanym w świetnie wyposażonych warsztatach produkcyjnych.

W ciągu ostatnich 10 lat, przedsiębiorstwo stopniowo przeobrażało i wzbogacało swoją gamę, przywiązując szczególną wagę do jakości i niezawodności urządzeń. Rozwiązania techniczne podlegają maksymalnej standaryzacji w celu optymalizacji kosztów produkcji.

Fakt przynależności do grupy SEEB (250 osób), będącej producentem urządzeń mechanicznych, jest wsparciem, którego nie można niedoceniać, a które pozwala nam spokojnie myśleć o przyszłości naszej i naszych klientów.